niedziela, 26 października 2014

TIPI TOWN

Wszystkie zdjęcia pochodzą z Wioski Indian, czyli Tipi Town. Miejsce świetne, założone w Kamieńcu Wrocławskim (ul. Działkowa 9).

Dzieci mają wspaniałą okazję  do wyszalenia się. Na świeżym powietrzu  mogą pobiegać i pobawić się, terenu nie brakuje. Panie animatorki dbają o dobrą zabawę. Omawiają w skrócie  sposób życia Indian (także w Wiosce), wyjaśniają czym jest przykładowo pióropusz, jak zbudowany jest indiański namiot. Prowadzą ciekawe warsztaty, na przykład jak zrobić bransoletki na krośnie. Mogą także pomalować twarz dziecka w barwy charakterystyczne dla Indian. Dzieciaki mogą wziąć udział w różnych  zawodach: bieg z wymijaniem pali ( na zasadzie ruchu węża), zarzucanie słomianych kół na rogi imitowanej twarzy Indianina, łowienie rybek ( nie są oczywiście prawdziwe – zrobione z materiału: plastik lub tektura ) na wędce zakończonej haczykiem, dzięki któremu usiłuje się je wyłowić z jeziorka. Jest ono również sztuczne, to tylko trawka (widać je na zdjęciu w tyle, gdzie chłopcy rzucają kołami).
Podejrzewam, że za każdym razem nieco odmiennie podchodzą w Wiosce do organizacji zadań.
Być może w przypadku Waszych odwiedzin, będzie to wyglądać nieco inaczej. W takim przypadku podzielcie się tym z nami :)

Plusem jest to, że można tu zorganizować urodziny swojemu dziecku. Z pewnością będzie miało niezapomniane wrażenia.
Mnie się bardzo podobało. Klimat wioski mi odpowiada, myślę, że dzieciakom lubiącym ruch – także :)


DSC_0062DSC_0067


DSC_0086
DSC_0043


DSC_0038
DSC_0045https://www.facebook.com/WioskaIndianska Tu macie więcej informacji i ciekawych zdjęć.

Brak komentarzy:

Popularne posty