środa, 22 października 2014

"Bajki dla chłopców"

Czytanie to wspaniała czynność. Uwielbiam czytać mojemu synkowi i sama pochłaniam książki. Kolejna książka, która trafiła do naszej biblioteczki nosi tytuł „Bajki dla chłopców”. Książka jest bardzo ładnie wydana, już sama okładka pełna kolorów przyciąga uwagę. Bajki dla chłopców” dzielą się na dwie części- pierwszą stanowią bajki,  drugą opowiadania.

W książce zawarte są znane bajki z ponadczasowym morałem, które uczą i ukazują dzieciom konsekwencje określonych działań i zachowań. W części drugiej znajdują się opowiadania o ciekawskim i wesołym psie Tobim, a także o innych mądrych zwierzętach. Pełne przygód opowiadania pobudzają wyobraźnię i pozwalają przenieść się dzieciom i rodzicom w bajkowy świat Kota w butach czy Brzydkiego Kaczątka.
Książka obficie wypełniona jest ilustracjami i obrazkami ściśle związanymi z treścią bajki czy opowiadania. Książka „Bajki dla chłopców” jest godna polecenia, ponieważ oprócz ładnego wykonania i ilustracji zawiera dużo treści, dzięki temu możemy każdego dnia czytać swojemu dziecku nowe opowiadanie lub bajkę albo wracać do tych, które już zostały przeczytane.

„Bajki dla chłopców” (2012, Wydawnictwo Firma Księgarska Olesiejuk)

(źródło zdjęcia: http://www.publicdomainpictures.net George Hodan)

Brak komentarzy:

Popularne posty