środa, 18 kwietnia 2018

Art & Craft Playset

Dziś chciałam zachęcić Was, Rodzice, do zabawy z dzieckiem za pomocą  z zestawu Art& Craft Playset. 

Jest to pudełko pełne  tzw."grzybków" różnej wielkości i kolorów. Zadaniem dziecka jest wczepienie ich w część dziurkowaną opakowania tak, aby powstał wybrany przez nie obrazek. Można w ten sposób przedstawić konkretne rzeczy, czynności, krajobraz, zwierzaki: domek, bieganie, łódkę na wodzie, słońce, pieska, itp. itd. Wymieniać można dalej, w nieskończoność, możliwości jest mnóstwo, a tak naprawdę o tym co powstanie decyduje energia i kreatywność dziecka.

Można skorzystać z gotowych wzorów, jest ich bardzo dużo. Na opakowaniu producenta widnieje informacja o 16. 


Zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 lat z uwagi na małe elementy jakie zawiera. Myślę jednak, że warto próbować pobawić się tym wcześniej. Te drobne elementy może już starać się wkładać dziecko 2,5 letnie. Ono jeszcze samodzielnie nie stworzy mozaiki, ale już będzie trenowało planowanie siły w ręce, chwyt pęsetkowy o którym wspomniałam niżej, w zaletach.
Młodsze dzieci mogą także trenować siłę w palcach  wypychając wczepione grzybki przez dorosłego. Pracują tutaj intensywnie palce wskazujące lub kciuki. Oczywiście nie muszę przypominać o zachowaniu wyjątkowej ostrożności i uwagi przy dziecku bardzo małym aby nie zadławiło się drobiazgiem z gry.

Zalety zestawu:
dziecko:

  • skupia uwagę;
  • uruchamia kreatywne myślenie (kiedy nie korzysta ze wzorów 👍);
  • nazywa kolory;
  • odróżnia wielkości;
  • trenuje i utrwala chwyt pęsetkowy, bardzo istotny dla prawidłowego utrzymywania kredki, z czasem długopisu;
  • przelicza ilość;
  • klasyfikuje, przelicza, porównuje liczebność zbiorów (dzieci starsze).Miłej zabawy i kreatywnych pomysłów w tworzeniu :)

Brak komentarzy:

Popularne posty