środa, 24 stycznia 2018

Dzień Babci i Dziadka w PGE Turów Zgorzelec

Pomysł na zajęcia plastyczne: ramka na Dzień Babci i Dziadka.

Tak się zastanawiałam co by tu zrobić z moimi dzieciakami na zajęciach, co można byłoby wykorzystać z posiadanych zasobów. Rozejrzałam się, poszperałam w swoich  koszach pełnych wspaniałości plastycznych i voila! 

Materiały:

  • kolorowy blok techniczny / brystol
  • białe karki formatu A6 - jakie zresztą chcecie, byleby nie były większe od karki z kolorowego bloku :)
  • klej Wikol lub klej na gorąco
  • klej biurowy
  • ozdóbki, które zazwyczaj mamy w domu: guziki, kawałki kolorowego papieru, broszki stare i kolczyki, tasiemki itp - najlepiej wszystko co mieniące się.

                Idealna praca dla dziewczynek - dużo mieniących się drobiazgów zachęciło do przebierania, wybierania i ozdabiana prac. Ponieważ zbliżał się styczniowy Dzień Babci i Dziadka    postanowiłam z dzieciakami w Junior Clubie zrobić  takie ramki.   A że tym razem zespół był w większości dziewczęcy wspaniale się złożyło, dziewczynki były zachwycone, i ja również z powodu ich radości :)

Kartki z bloku przedarłam na pół. Dziewczynki dostały białe karteczki na których miały namalować podobiznę babci lub dziadka albo cokolwiek, co sobie chcą. Rysunek zwykłym biurowym klejem miały przykleić na środkową kartkę bloku technicznego. W ten sposób, naturalnie,  powstała ramka, którą należało już tylko przyozdobić. Pędzelkiem rozsmarowałam fragmentarycznie i po kolei kawałki ramki a moje dziewczyny mocowały świecidełka. Klej bardzo szybko schnie  stąd trzeba po kawałku go rozprowadzać a nie od razu na całość ramki.
Klej Wikol po wyschnięciu zanika więc można go śmiało rozprowadzać na kartce nie obawiając się białych plam. O jednym należy pamiętać: potrzebuje trochę czasu by złapać materiał. Nam zajmowało to ok. 10 minut.Tu poniżej widać jak prawie zniknął. Już niewiele go widać na powierzchni ramki.

          Brawo dla talentu moich zdolnych dziewcząt, które wspaniale poradziły sobie z zadaniem. Ich postacie są piękne :) 

Prawda?

Brak komentarzy:

Popularne posty