sobota, 12 maja 2018

Balonowe stemple

Materiały które są potrzebne to balony, kartki papieru i farby.

   Balony najlepiej jeśli są małe. Ja  tym razem wykorzystałam te na wodę, pamiętajcie jednak, że praktycznie są nie do nadmuchania, dlatego lepiej mieć pompkę do balonów. Jeśli macie te standardowe urodzinowe balony to nie dmuchajcie ich za bardzo, mają być wygodne do trzymania w dłoniach (przez) dzieci. Fajne wzory odbijecie, jeśli balony będą mieć teksturę, głównie zgrubienia, wychodzi wówczas ciekawy efekt, inny niż przy gładkich balonach jednolitych.
  Kolejną kwestią są farby. Najlepiej wykorzystać te lejące typu Tempery. Na ostatnich zajęciach w Junior Clubie niestety nie miałam takich i wyciągałam pędzelkiem przyschnięte plakatówki :) ale daliśmy radę.
Na czym polega arteterapeutyczny wymiar tej techniki?

  • daje upust negatywnym emocjom, dzięki kolorom możemy poprawić nastrój, wiadomo zielony uspokaja. Jasne kolory mają pozytywne znaczenie. Ciskanie balonami w kartkę również może podziałać wyciszająco, dzieci wyładowują na niej swoją energię, siłę; 
  • daje okazję do radości. Kiedy dzieci odkrywają jakie wzory  wychodzą z odciskania balonami wprawiają się w zachwyt; jest to dla nich wspaniała zabawa. 
Poza tym
  • można nauczyć rozpoznawania dziecko  kolorów podstawowych, można również nauczyć  efektu ich łączenia  np. wybieracie kolor farbki czerwony oraz żółty, dziecko balonem miesza je, odbija i wychodzi?... Pomarańczowy, brawo! :) A czerwony i niebieski? Fioletowy ? :) przekonajcie się w zabawie, polecam :)
  • Pięknie pracuje obręcz barkowa jeśli mamy przed sobą duży arkusz papieru i dziecko musi się wychylać w celu nabrania farby a także wrócić ręką na papier. 

Taki papier można pozostawić do wyschnięcia i ... wykorzystać na np.: zrobienie wachlarzyków, papieru ozdobnego, pudełka - co kto woli co lubi.
2 komentarze:

Anonimowy pisze...

This paragraph provides clear idea for the new people of
blogging, that genuinely how to do running a blog.

Unknown pisze...

Thank You for your opinion

Popularne posty